ogród stylowy

Ogród na Zielonym Osiedlu w Chybach, zaraz przy granicy Poznania, został założony kompleksowo w 2006 roku, na działce o wielkości 35 arów. Projekt zieleni powstał rok wcześniej, na etapie rozpoczęcia budowy domu.

Ogród podzielony jest na dwie części, frontową, która jest otwarta i nowoczesna oraz na część prywatną, gdzie dominuje bardziej zróżnicowany i nieformalny charakter ogrodu. Na froncie ogrodu przy wejściu frontowym posadzono kule bukszpanowe różnej wielkości. Podobny styl odtworzono wzdłuż bocznej ściany domu, ale z kul cisowych.

Taras na parterze okala dom z trzech stron świata i połączony jest węższym przejściem pod kolumnami w  jedną całość. Nawierzchnia tarasu łączy się bez progowo z wnętrzami domu. Na piętrze znajdują się 2 kolejne tarasy, większy z nich ma 100 m2. W bardziej kameralnej części ogrodu, od północy, zamontowano na tarasie  jacuzzi, z którego jest bezpośrednie przejście do sauny w salonie kąpielowym. Taras ten ozdabiają trzy donice z karłowymi sosnami, klon japoński i ażurowa ściana z włókien szklanych. Taras, ścieżki i podjazd oraz obrzeże trawnikowe wykonano z płyt granitowych. Przy wejściu do domu i na podjeździe zastosowano maty grzewcze, dzięki czemu zimą nie trzeba odśnieżać.

Reprezentacyjne miejsce wypoczynku przylega do salonu i ubogaca go kuchnia letnia z kominkiem i miejscem na grillowanie oraz dwie nowoczesne, kubikowe fontanny. System oświetlenia, jak i nawadniania jest w pełni zautomatyzowany. Na działce zaaranżowano również plac zabaw dla najmłodszej córki, w skład którego wchodzi: różowy domek z antresolą, piaskownica i huśtawki.