ogród o geometrycznych kształtach

Ogród położony jest w Poznaniu, w dzielnicy Strzeszyn Grecki. Teren liczy 840 m2. Projekt ogrodu i całą jego realizację wykonano w 2007 roku.

W sąsiedztwie posesji istnieje zwarta zabudowy domów jednorodzinnych, więc potrzebą inwestorów, było stworzenia izolacji i własnej przestrzeni. Chcieli jednak uniknąć odgradzania się od całego świata rzędem żywopłotu na całym obwodzie działki.

Na ogrodzie od strony ulicy stworzono donice z klinkieru na różnych poziomach, aby zatracić różnicę jednego metra, między furtką a drzwiami wejściowymi. Komunikacja do domu  podkreślona jest drewnianą pergolą, którą porasta zimozielony bluszcz. Podobną konstrukcję stworzono przy tarasie bocznym i porasta ją glicynia.

Podczas prac ziemnych znaleziono kilkutonowy kamień polny. Ze względu na jego rozmiary i ciężar, został przemieszczony przy pomocy dźwigu i wykorzystano go w rabatach jako element ozdobny.

Tylna część działki jest bardzo uporządkowana. Zastosowane gatunki powtarzają się, aby zachować ład. Większą część powierzchni zajmuje trawnik, przedzielony poprzecznie pasem, na którym rosną kule z bukszpanu na białym dywanie z barwinka. Tylna część ogrodu w najszerszym punkcie ma jedynie 8 metrów, stąd nie można tam było sadzić rośliny rozrastających się na szerokość. Posadzono tam drzewa o kolumnowym pokroju takie jak: buk „Rohan Obelisk”, grab „Frans Fontain” i jarząb „Fastigiata”.

Kompozycje roślinne na całym ogrodzie są spójne kolorystycznie, a zarazem zmienne przez cały sezon. Wiosną kwitną rośliny cebulowe, różaneczniki, magnolia, latem: krzewuszka, budleja, żarnowiec i większość bylin, jak na przykład :liliowce, lawenda, penstemon i żurawki. Pod koniec sezonu ogród zdobią wrzosy, trawy ozdobne oraz rośliny o przebarwiających się liściach.

Ogród ten w 2011 roku zgłosiła znajoma właścicielki do konkursu i zdobył II miejsce na najpiękniejszy ogród w Poznaniu.